odo

Stanowisko UOKIK i UKE dotyczące relacji ustaw Prawo telekomunikacyjne i o prawach konsumenta

Dodano: grudzień 17, 2014 Kategoria: E-Commerce, Umowy Autor: dr Dominik Lubasz

Regulatorzy w postaci Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Urzędurn Komunikacji Elektronicznej opracowali i opublikowali w dniu 10 grudnia rn2014 r. wspólne „Stanowisko dotyczące relacji ustaw Prawo rntelekomunikacyjne i o prawach konsumenta”.

rn Jak wskazują autorzy, dokument nie ma charakteru prawnie wiążącego, ale ma pomóc w interpretacji przepisów obu ustaw po 25 grudnia 2014 roku, a zatem po wejściu w życie ustawy o prawach konsumenta.

rn W opracowaniu wskazano na wzajemne relacje prawa telekomunikacyjnego i ustawy o prawach konsumenta w szczególności częściowo zbieżnych pojęć użytkownika końcowego i konsumenta, a w konsekwencji stosunku regulacji działu III prawa telekomunikacyjnego dotyczącego ochrony użytkowników końcowych do ustawy o prawach konsumenta. Autorzy dokumentu stoją na stanowisku, że w przypadku zawierania umów przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych z konsumentami, przepisy prawne ustaw Prawo telekomunikacyjne i o prawach konsumenta należy stosować w odpowiedni sposób tak, aby nie naruszyć wzajemnie ich przepisów.

rn Analizie poddano również zagadnienie zastosowania ustawy o prawach konsumenta do umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych w momencie wejścia w życie tej ustawy.rn
rn Ostatecznie w sposób tabelaryczny wskazano na szczegółowe problemy zgłoszone przez rynek, związane z interpretacją nowych przepisów ustawy o prawach konsumenta w odniesieniu do prawa telekomunikacyjnego.

rn Stanowisko UOKIK i UKE dostępne jest pod adresem rn http://uke.gov.pl/files/?id_plik=18276

Masz pytania dotyczące tematu artykułu? Skontaktuj się z autorem.

DominikLubasz

dr Dominik Lubasz
Wspólnik, Radca prawny
dominik.lubasz@lubasziwspolnicy.pl

Wykonanie Agencja Interaktywna Czarny Kod www.czarnykod.pl

Copyright by Lubasz i Wspólnicy

NULL

Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej