Working on a digital tablet

Przyszłość jest mobilna. Targi Mobilne okiem prawnika

Dodano: marzec 26, 2014 Kategoria: E-Commerce Autor: Witold Chomiczewski

Pierwsze Targi Mobilne organizowane przez Fundację Polak 2.0 na Stadionie Narodowym mamy już za sobą. Dały możliwość spojrzenia w przyszłość rozwiązań mobilnych, które niedługo zagoszczą na stałe w naszym codziennym życiu. Dla nas były także okazją do zastanowienia się nad kwalifikacją prawną poszczególnych, często bardzo nowatorskich, usług mobilnych.

Spojrzenie prawnika
W rozmowie z portalem dobreprogramy.pl przedstawiliśmy najważniejsze aspekty prawne mobile commerce oraz nadchodzące w tym roku zmiany w zasadach ochrony konsumenta. Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu, który dostępny jest pod poniższym linkiem:
http://www.dobreprogramy.pl/Rodzynki-Pierwszych-Targow-Mobilnych-cyberkostka-medyczny-silikon-i-ochrona-konsumenta-za-wszelka-cene,News,53102.html
Mobilna przyszłość
W trakcie Targów Mobilnych zainteresowały nas bardzo rozwiązania z zakresu tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Polega ona na nałożeniu grafiki 3D na obraz rzeczywisty. Dzięki temu możemy za pomocą urządzenia mobilnego zobaczyć dodatkowe elementy, które w rzeczywistości nie istnieją. Zastosowań tej technologii może być bardzo wiele od marketingowych, po upiększenie otaczającego nas krajobrazu.
Ciekawym rozwiązaniem były gogle, po których założeniu przenosiliśmy się do świata 3D. My wybraliśmy się na przejażdżkę kolejką górską zbudowaną w średniowiecznym zamku. Wrażenia niezapomniane. Rozwiązanie to może mieć wiele zastosowań m.in. w turystyce. Czy niedługo zamiast jechać na wycieczkę po prostu usiądziemy w fotelu, założymy gogle i przeniesiemy się do wybranego przez nas miejsca?
Bardzo interesujące były wizje mobilnych płatności. Dzięki naszym smartfonom i tabletom nie będziemy musieli stać w kolejce, bo po wzięciu towarów z półki będziemy mogli od razu zapłacić za pomocą naszego urządzenia i odpowiedniej aplikacji. Będzie to możliwe bez podchodzenia do kasy, czy przykładania telefonu do czytnika.
Zaprezentowane zostały także bardzo przydatne aplikacje. Tutaj nie będziemy jednak zdradzać szczegółów, niech przyszłość pozostanie nieznana.

Masz pytania dotyczące tematu artykułu? Skontaktuj się z autorem.

Witold Chomiczewski

Witold Chomiczewski
Wspólnik, Radca prawny
witold.chomiczewski@lubasziwspolnicy.pl

Wykonanie Agencja Interaktywna Czarny Kod www.czarnykod.pl

Copyright by Lubasz i Wspólnicy

NULL

Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej