iStock_000016259437_Small

Przychodzi e-commerce do prawnika

Dodano: październik 12, 2015 Kategoria: E-Commerce Autor: Witold Chomiczewski

Jesteśmy kancelarią obsługującą branżę e-commerce. Zadaj nam pytanie.

Prawnicy naszej kancelarii spotykają się z podobnymi problemami prawnymi w branży e-commerce. Właściciele sklepów, aplikacji mobilnych, portali społecznościowych najczęściej zadają nam podobne pytania prawne dotyczące regulaminów, danych osobowych lub klauzul niedozwolonych. Chcemy więc zgromadzić w jednym miejscu Wasze pytania i nasze odpowiedzi.

Zasady akcji są proste:

  1. W komentarzu poniżej, na Twitterze lub Facebooku zadaj nam pytanie
  2. Użyj #zapytajprawnika abyśmy mogli je odnaleźć. Wszystkie pytania znajdą się poniżej w tym wpisie
  3. Poczekaj na odpowiedź
  4. Wszystkie odpowiedzi znajdą się na wydanym przez nas e-booku
Kiedy start: dziś - 12.10.rn
Kiedy koniec: piątek - 16.10.rn

Akcja będzie także miała swoją część podczas Targów E-Handlu w dniu 14.10. na Stadionie Narodowym w trakcie prezentacji i na naszym stoisku.

Partnerem Akcji została Izba Gospodarki Elektronicznej.

 

ZADANE PYTANIA:

  1. Czy umowę o przeniesienie praw autorskich można zawrzeć przez e-mail?
  2. Czy mając darmową dostawę od 100 zł, gdy klient zwróci część zamówienia w taki sposób, że towary które sobie pozostawił nie przekraczają progu darmowej dostawy, można mu potrącić za dostawę tej paczki?
  3. Czy następujący wpis w regulaminie sklepu jest dozwolony "Sklep nie przyjmuje zwrotów odsyłanych/wysłanych za pobraniem"?
  4. Jaki zapis w regulaminie wprowadzić aby klient był zobowiązany do zwrotu kosztów przesyłki pobraniowej której nie podjął w terminie? + czy mogę żądać zwrotu kosztów + w jakiej wysokości + na jakiej podstawie)
  5. Jak optymalnie rozwiązać kwestię stwierdzenia przez klienta braków w paczce - tak, aby nie wdepnąć na abuzywną minę, ale jednocześnie zabezpieczyć się przed spryciarzami, którzy najzwyczajniej wyłudzają kasę stwierdzając rzekome braki?

 

Jeśli chcesz już dziś zapewnić sobie odbiór e-booka ze wszystkimi pytaniami i odpowiedziami od branży - zapisz się poniżej:

ZAPISZ SIĘ NA E-BOOK:

Informujemy, że podanie adresu e-mail jest dobrowolne, przy czym niezbędne do korzystania z Newslettera. Osobie wypełniającej formularz przysługuje prawo dostępu do treści jej danych osobowych oraz ich poprawiania. Administratorem danych osobowych jest Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. z siedzibą w Łodzi, ul. Żwirki 17, 90-539 Łódź, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 465886, której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 725-20-68-627, e-mail: info@lubasziwspolnicy.pl Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane w celu realizacji usługi Newsletter oraz w celach marketingowych. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności.

Masz pytania dotyczące tematu artykułu? Skontaktuj się z autorem.

Witold Chomiczewski

Witold Chomiczewski
Wspólnik, Radca prawny
witold.chomiczewski@lubasziwspolnicy.pl

Wykonanie Agencja Interaktywna Czarny Kod www.czarnykod.pl

Copyright by Lubasz i Wspólnicy

NULL

Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej