download

KONWENT OCHRONY DANYCH I INFORMACJI już 5 listopada

Dodano: październik 29, 2015 Kategoria: Wszystkie wpisy Autor: Katarzyna Witkowska-Nowakowska

Już 5 listopada 2015 roku odbędzie się Konwent Ochrony Danych Osobowych i Informacji, który organizują: Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych i Forsafe sp. z o.o. To już IV edycja. Konwent odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Prezydenta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

To jedyne tego typu wydarzenie na mapie Łodzi i jedno z niewielu w Polsce. O tym jak przygotować się do unijnych zmian i wyzwań XXI wieku rozmawiać będą przedstawiciele biznesu, nauki i samorządu. W gronie ekspertów zajmiemy się tematami zabezpieczania danych osobowych przed utratą czy wyciekiem, także w przypadku ataków hakerskich. Podpowiemy, jak bezpiecznie zarządzać firmą i placówką, prowadzić działalność w Internecie, dbać o prywatność użytkowników stron i portali społecznościowych.

W trakcie konwentu uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji z dwóch ścieżek merytorycznej i technicznej. Wybór tematów jest nieprzypadkowy.

Prelegenci opowiedzą m.in. o roli administratora bezpieczeństwa informacji w obliczu kontroli GIODO. Od 1 stycznia 2015 roku obowiązują zmienione przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Jedną z kluczowych zmian w ustawie jest wprowadzenie fakultatywności powoływania ABI i nadanie funkcji ABI większego znaczenia. ABI jako wewnętrzny inspektor ochrony danych ma nie tylko zapewniać przestrzeganie przepisów o ochronie danych u danego administratora. Jak mówi GIODO, ma budować swoistą kulturę prywatności w swojej organizacji. Na konwencie opowiemy o roli ABI w kontroli GIODO.

Zajmiemy się również europejską reformą ochrony danych. Wskażemy, co warto mieć na uwadze konstruując polityki ochrony danych i jakie zmiany czekają administratorów. W Unii Europejskiej trwają intensywne prace nad nowymi przepisami o ochronie danych. Projekt rozporządzenia zakłada wiele zmian, jedną z nich jest wprowadzenie nowej kategorii: współadministratorów danych. Zmienią się przepisy dotyczące ABI. Warto już dziś pomyśleć o tym, jaka będzie rola i jakie będą zadania inspektora ochrony danych. Inaczej wyglądać będą obowiązki informacyjne. Administratorzy będą mieli nowe obowiązki w tym szacowanie ryzyka czy uwzględnienie ochrony danych na etapie projektowania rozwiązań.

W trakcie ścieżki technicznej, rozważmy kwestie związane z przetwarzaniem danych w chmurze obliczeniowej. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania o to, co zrobić, żeby dane w chmurze były bezpieczne. Powiemy również o tym, jaki wpływ na outsourcing usług ma głośny wyrok TSUE dotyczący Safe Harbour. Nie zabraknie również tematów dotyczących zarządzania bezpieczeństwem informacji, prawidłowego szyfrowania i backupowania danych.

Dlaczego akurat taka tematyka? Wszystkie wybrane zagadnienia nierozerwalnie wiążą się z bezpieczeństwem informacji i ochroną danych osobowych, o których piszemy na naszym portalu. Jeżeli zależy nam na minimalizowaniu ryzyka i zapewnianiu szczelności tworzonych systemów bezpieczeństwa musimy zwracać uwagę zarówno na aspekty techniczne, jak i prawne czy organizacyjne. Serdecznie zapraszamy wszystkich z Państwa, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu ochrony danych.

Agenda na stronie www.konwentodo.pl
Partnerzy: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Business Link, Forum Call Center, Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją przy Uniwersytecie Łódzkim, Loft Aparts – Apartamenty Hotelowe, Izba Gospodarki Elektronicznej.

Patroni Medialni: Gazeta Wyborcza, Liberte, Radio Łódź, TVP Łódź, Chmurowisko, www.portalprawaIT.com, www.portalowo.com , http://www.outsourcingportal.pl, http://www.outsourcingandmore.pl/rn

Masz pytania dotyczące tematu artykułu? Skontaktuj się z autorem.

Katarzyna Witkowska-Nowakowska

Katarzyna Witkowska-Nowakowska
Prawnik
katarzyna.witkowska@lubasziwspolnicy.pl

Wykonanie Agencja Interaktywna Czarny Kod www.czarnykod.pl

Copyright by Lubasz i Wspólnicy

NULL

Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej