iStock_000016259437_Small

Czas na Senat – ustawa o prawach konsumenta przyjęta przez Sejm z 6-cio miesięcznym vacatio legis

Dodano: maj 14, 2014 Kategoria: E-Commerce Autor: dr Dominik Lubasz

W dniu 9 maja Sejm przyjął ustawę o prawach konsumenta przewidującą zgodnie z oczekiwaniami wydłużenie vacatio legis do 6 miesięcy, a zatem zmieniającą założenie projektodawców i wymóg unijny, by ustawa weszła w życie 13 czerwca 2014 roku.

Ustawa zostanie teraz rozpoznana przez Senat.
Celem ustawy jest przede wszystkim implementacja dyrektywy 2011/83/UE w sprawie praw konsumentów dążącej do ujednolicenia oraz doprecyzowania w państwach członkowski UE przepisów dotyczących umów konsumenckich, w szczególności zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa oraz na odległość, w tym w Internecie, prawa odstąpienia od nich, a także jednolitego uregulowania obowiązków informacyjnych w umowach z konsumentami. Ustawa na również na celu dokonanie istotnej zmiany Kodeksu Cywilnego, w zakresie rękojmi i gwarancji, przy równoczesnym uchyleniu ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

Masz pytania dotyczące tematu artykułu? Skontaktuj się z autorem.

DominikLubasz

dr Dominik Lubasz
Wspólnik, Radca prawny
dominik.lubasz@lubasziwspolnicy.pl

Wykonanie Agencja Interaktywna Czarny Kod www.czarnykod.pl

Copyright by Lubasz i Wspólnicy

NULL

Używamy cookies i podobnych technologii. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych i zapewnienia prawidłowego działania strony. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania cookies i dostępu do nich. Więcej